FoRuM O PALMAMA

SVE O UZGAJANJU PALMI NA JEDNOM MESTU ;)

PrijemRegistruj sePristupi
SPONZOR FORUMA
berzabiljaka.rs
Zadnje teme
» Howea ?
Sub Apr 08, 2017 6:44 pm od Deameus

» sadnja palmi
Čet Sep 22, 2016 10:25 am od nzivanovic

» Prodaja semena i sadnica palmi
Pet Nov 13, 2015 10:50 pm od AlekLO

» Isklijavanje/sejanje semena
Pon Okt 26, 2015 10:04 pm od nzivanovic

» Nudim - trazim
Pet Sep 04, 2015 9:59 am od nzivanovic

» Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi
Ned Jul 12, 2015 1:56 pm od Filip

» Presadjivanje palmi
Uto Jun 09, 2015 1:26 am od amel

» cycas
Sre Jan 28, 2015 10:31 pm od Filip

» Sabal minor
Sub Nov 01, 2014 3:13 pm od janci

facebook ;)
Potražite nas na fejsu pod istim imenom i lajkujte ili se prudružite istoimenoj grupi "Palma.forumotion - Forum o palmama" ---------- www.facebook.com/palma.forumotion

Delite | 

Phoenix canariensis

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sub Mar 30, 2013 6:11 pm

Zelene semenke mislim da nema svrhe brati, za to ne znam. Ali uvek se po negde nadje neka zapustena palma na kojoj ili oko koje ima proslogodisnjeg semena, tako da ako nadjes tako neku palmu svakako uberi i pokupi seme. Seme palmi ne gubi klijavost brzo, kod mene je seme staro 3-4 godine klijalo bez problema, svakako manje nego da je sveze ali opet klija.

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.berzabiljaka.rs
profesor

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sub Mar 30, 2013 6:49 pm

Meni su do sada isklijale 4 Kanarke i to u mešavini koju je Filip preporučio. Semenke sam dobio od Filipa. Držao sam saksijice pored radijatora i održavao vlagu supstrata. I to je to Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
amel

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Ned Mar 31, 2013 1:31 am

meni se znalo desit da i zelene sjemenke proklijaju a možeš i neku malu palmicu da čupneš ako vidiš da ima
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Ned Mar 31, 2013 9:15 am

Profesore, stvarno mi je drago Very Happy Javljajte dalji napredak pamica. Wink

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Uto Jul 16, 2013 3:22 pm

A evo i mojih "Filip-inki" simpa u poredjenju sa najvecom proslogodisnjim sejancem:lol!:
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Uto Jul 16, 2013 8:27 pm

Vidim da su palmice u pravim rukama Wink Wink Nesto su mi mnogo kratki listovi za kanarku, da ih nisi pomesala sa sejancima washingtonie mozda?

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sre Jul 17, 2013 8:03 am

Dobra fora ,  kazes  "pomesala "... Laughing   levo su Waske a desno Kanarke lol!

Poslednji izmenio ninana dana Čet Feb 06, 2014 9:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sre Jul 17, 2013 8:08 pm

Da da, ovde se vidi razlika. Ma i da si ih pomesala ne bi bilo stete, vazno da su zive, zdrave, napredne... Very Happy

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Okt 17, 2013 12:15 pm

Evo i one moje kanarke zvane "spirulina" ,mislila sam da ima tendenciju da se osusi kad ona krenula da izbacuje novi list ...lol! 
Nazad na vrh Ići dole
nzivanovic
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pon Nov 11, 2013 11:32 am

Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pon Nov 11, 2013 6:32 pm

E to ja zovem kanarkom a ne ove moje ... sve do jedne su ili spiralne ili  savijene na jednu stranu . Mad  A pre neki dan sam se iznenadila kada sam kod sestre na terasi videla kanarku koju sam joj poklonila . Istina prezivela je samo jedna ali je prelepa , prava i visoka skoro trideset cm . A najveca fora je u tome da je njen muz uneo sve biljke u stan a ostavio palmicu napolju , ne znajuci sta je . Kaze  " mislio da je neka divlja travka ". lol!
Nazad na vrh Ići dole
nzivanovic
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pon Nov 11, 2013 9:49 pm

Nemam trenutno vise ni jednu sadnicu feniksa, ali kada budem imao sadnicu tako neku mogu Vam poslati naravno besplatno jer ja biljke ne prodajem vec ih dajem od srca! Smile 
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pon Nov 11, 2013 9:56 pm

Ninana, samo reci ako ti treba sadnica kanarki ili washingtonia. Njih uvek imam gomilu, pa ce se naci neka i za tebe. Wink Wink

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Uto Nov 12, 2013 7:13 pm

Trenutno mi stvarno ne treba jos kanarki,  imam ih i vise nego "dovoljno". Ali hvala  u svakom slucaju . I da znate od ovih devet sto mi je ostalo nisu sve "suvrtne" , "uvrnute" ,"pomerene" , ili kako god... Imam jednog secera...bas je prava  , al ne mogu sada da je slikam , nemam blic .   I jos nesto ...ja se samo salim kada ih kudim ,  jer  meni su ove "uvrnute"  mnogo  interesantnije . Malo neuobicajene . Na gazdaricu .lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sre Nov 20, 2013 12:28 pm

Evo i mene napokon, moja feniksica se nekako promenila od letos od kad sam je kupio nekako su joj se listovi sabili na onoj stabljici kao bore da su joj se stvorile nzm zasto (sta da radim ustvari da li da ista sad radim ili da cekam prolece?) Sad trenutno mi je u stanu i poceli smo pomalo da lozimo. da li da je prenesem u hodnik jer ne mogu u podrum ipak zivim u zgradi stan mi je na poslednjem spratu pa je mozda uvek i malo toplije nego u donjim spratovima. Washa mi je ok onaj jedan list je izbacila i sad cekam drugi Very Happy.eeee da, da ne zaboravim da kazem da mi je nikla jedna palma styo sam posadio urmu. i jos jedno pitanje do koliko stepeni moze da izdrzi?? joj imam hiljadu pitanja jednostavno sam pocetnik i sve mi je sad novo ufff a zivim u uzicu i plus je klima malo ostrija nego u vojvodini. i recite mi jos koliko cesto da ih zalivam sad i da li da ih orosavam??? nadam se da ste shvatili sta hocu da saznam Smile Smile Smile hvala vam unapred svima
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sre Nov 20, 2013 2:02 pm

Ne znam na sta tacno mislis kada govoris o kanarki, jesu li ti nabori na najstarijim listovima? Do sada mi se nista slicno nije desavalo. Ako su listovi cvrsti i zeleni onda nema brige. Ili jednostavno okaci sliku biljke pa mozda dodjemo do nekog zakljucka. Obavezno je izbaci negde na negrejano, samo pazi da ne izmrzne.

Drago mi je da ti ostale palmice super napreduju. Smile Mislis koliko stepeni moze da izdrzi a da ne izmrzne? Urme su navodno osetljivije od kanarki (poredim je sa njom jer po izgledu najvise podseca na nju pa ih ljudi cesto mesaju), ne znam kolika je donja granica za prezimljavanje, ali je bitno da temperatura ne ode minus. Mislim da bi 5-6 stepeni bilo podnosljivo za ovu vrstu.

S obzirom da ces ih izneti negde na prohladno, usporice sa rastom. To znaci da im nije potrebna uobicajena kolicina vode pre svega jer je temperatura niska pa ce se zemlja sporije susiti, a i biljka ce prisvajati manje vode nego tokom vegetacije, upravo zbog tog usporenog rasta tokom zime. Orosavanje tokom zime nije potrebno.

Svakome kazem, pitaj sve sto te zanima. ;)Ja sam takodje sve ovo "naucio" slusajuci savete onih koji nesto kao znaju, a vremenom ces kroz praksu (tj. samo uzgajanje biljke) uvideti neke stvari.

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sre Nov 20, 2013 9:03 pm

a ne vidi se dobro na slici nisu naborani nego kao da se skupljaju nisu glatke stabljike pri dnu nego imaju nego neravnine kao, a na listovi se isto nesto skupljaju ali ne u smislu da se skuupe stabljika do stabljike nego npr na jednoj stabljici su onaj jedan list skupi oko onog centra (al su zeleni listovi nesto je bilo kod donjih listova kao neke musice nzm da li su vasi al nisu se prosirile na gornje te donje sam isekao) nzm kako da objasnim aj poslacu slike sutra
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Nov 21, 2013 3:48 pm

Pozdrav zemo Smile,
ostavi te palmice malo na miru i samo opusteno . Ne obracaj paznju bas na svaku sitnicu . I mene su u pocetku nervirale  moje palmice jer su skoro sve rasle nekako kako bih rekla "neuobicajeno" . Neke su se uvrtale u spiralu , neke savijale u polukrug a ova na slici ima sare kao automobilska guma   :  .
Mislila sam da ce da se osuse ali one i pored toga teraju nove listove. Istina , moje rastu u neuobicajeno malim casama sa sasvim malo zemlje i tako cu ih ostaviti do proleca .lol!
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Nov 21, 2013 5:24 pm

Hahahahahahahaha, sve sam video ali ovo da palma na listu ima saru automobilske gume jos nisam. Very Happy

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Nov 21, 2013 8:25 pm

ninana tvoje palme su definitivnno najbolje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nzivanovic
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Nov 21, 2013 8:51 pm

Sto se urme tice od zone 8b pozeljna 9a znaci negde do -10 ali vrlo kratkotrajno! Meni je pre nekoliko dana propao kaktus zbog prevelike vlage i urmina palma mi je propala sa 4 lista zbog presadjivanja. Kada dodje zima mozes naci neku prostoriju gde nece biti toliko suv vazduh a i ako nemas takvu prostoriju orosavaces listove s'tim da ces smanjiti vlagu zemljista da ne bi istruleo koren (barem bi ovako trebalo). Nikle su mi 22 semenke urme koje sam ostavio na klijanju i 3 washke, kanarka mi je presadjena jer je probila saksiju uveliko. Palme stoje napolju i uzivaju u ovim lepim danima. Ukoliko treba jos neko pitanje mozes postaviti naravno iako imas bezbroj pitanja,odgovoricemo i na tih bezbroj pitanja! Stvarno pomalo cudno izgleda ova palma sa sarama od automobilske gume! Deformiteti su se desavali kada se seme posadi u previse plitku posudu bar se meni tako desavalo iskrivljene i ostalo ali ovo jos uvek nisam video! Srecno sa isklijavanjem, srecno sa palmama! :-)
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Čet Nov 21, 2013 10:42 pm

Do sada nisam imao vecih problema sa palmama, pogotovo ne sa kanarkama koje se, da kazem, "prosto" uzgajaju. Medjutim, kanarku sam zajedno sa washkom presadio proletos, cini mi se da sam stavljao slike. Nije proslo ni godinu dana, kanarka se izdigla iz saksije i sada muku mucim sa zalivanjem. Ne bih da je ponovo vadim pa sadim jer ce ponovo cele sezone kilaviti, a sa druge strane ne mogu odozgo da je zalijem jer sva voda prosto iscuri iz saksije jer je sloj zemlje iznad nivoa ivica saksije. Nekoliko puta sam skidao gornji sloj zemlje, a sada sam vec dosao do zila. Prosto ne znam sta da radim. :)Washki i kanarki je ovo definitivno poslednje presadjivanje po saksijama, sledece ce biti u dvoriste pa sta im bog da, mada ne bih jos zurio sa sadnjom jer su saksije dovoljno velike da u njima budu jos dve sezone. Ne valja kada slabo rastu, a ispade da ne valjda ni kada polude sa rastom. Evil or Very Mad

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pet Nov 22, 2013 7:49 pm

Vidim da vam se dopala zato castim jos jednu slikicu Samo steta sto su slike malo nejasne .Pozzz lol!
Nazad na vrh Ići dole
AlekLO
Clan
Clan

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Sub Nov 23, 2013 2:55 pm

Zanimljiv list..video sa spiralne listove,ali ovo mi je rebus.
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   Pon Jan 27, 2014 1:33 pm

Evo i moje kanarke, slikao sam je iz cudnog ugla nesto po strani jer je i tu kanarka kojoj se delimicno vidi list Smile

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Phoenix canariensis   

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix canariensis
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FoRuM O PALMAMA :: Palme :: Vrste palmi-
Skoči na: