FoRuM O PALMAMA

SVE O UZGAJANJU PALMI NA JEDNOM MESTU ;)

PrijemRegistruj sePristupi
SPONZOR FORUMA
berzabiljaka.rs
Zadnje teme
» Howea ?
Sub Apr 08, 2017 6:44 pm od Deameus

» sadnja palmi
Čet Sep 22, 2016 10:25 am od nzivanovic

» Prodaja semena i sadnica palmi
Pet Nov 13, 2015 10:50 pm od AlekLO

» Isklijavanje/sejanje semena
Pon Okt 26, 2015 10:04 pm od nzivanovic

» Nudim - trazim
Pet Sep 04, 2015 9:59 am od nzivanovic

» Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi
Ned Jul 12, 2015 1:56 pm od Filip

» Presadjivanje palmi
Uto Jun 09, 2015 1:26 am od amel

» cycas
Sre Jan 28, 2015 10:31 pm od Filip

» Sabal minor
Sub Nov 01, 2014 3:13 pm od janci

facebook ;)
Potražite nas na fejsu pod istim imenom i lajkujte ili se prudružite istoimenoj grupi "Palma.forumotion - Forum o palmama" ---------- www.facebook.com/palma.forumotion

Delite | 

Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Koliko ste zadovoljni dosadasnjim, celokupnim, radom foruma?
perfektno, sve pohvale
65%
 65% [ 11 ]
zadovoljan sam
6%
 6% [ 1 ]
ok
29%
 29% [ 5 ]
nista posebno
0%
 0% [ 0 ]
uopste mi se ne svidja
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 17

AutorPoruka
fox molder

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Uto Mar 19, 2013 5:11 pm

oke Smile
Nazad na vrh Ići dole
profesor

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Mar 20, 2013 5:52 am

Ima li malo viska semenki Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
fox molder

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Pon Mar 25, 2013 3:37 pm

AlekLO nazalost nisu mi stigle semenke...ako ih jos imas ti posalji,hvala u svakom slucaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
AlekLO
Clan
Clan

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Pon Mar 25, 2013 4:03 pm

Bas mi je krivo.....Slao sam na puno mesta pa cak i u Hrvatsku pa je stizalo....Nema problema,ostavi adresu na pm ponovo,pa saljem sutra....
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Mar 27, 2013 7:55 pm

Samo da obavestim clanove i posetioce da poklanjanje semena traje jos neko vreme. Znate sta vam je ciniti, registrujte se, piste nam i ne propustite besplatno nabavljanje semena palmica !!! Wink Wink

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.berzabiljaka.rs
daca.milicevic1@yahoo.com

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Čet Mar 28, 2013 10:36 am

izvinjavam se sto sam poslala i mejl i 3 poruke sa istom sadrzinom,bice dovoljno da vi meni samo jednom posaljete semenke,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Čet Mar 28, 2013 5:22 pm

Poslao sam vam privatnu poruku. Wink

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Uto Apr 09, 2013 5:36 pm

Filipe , hvala na semenkama Laughing
Nekoliko sam vec stavila u vodu a ostale ce malo da pricekaju dok svratim do poljoprivredne apoteke da kupim jos ponesto...
P.S. A ona palmica o kojoj sam pisala da je nikla je kanarka , rekla bih bar na osnovu semena .
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Uto Apr 09, 2013 6:31 pm

ninana, nema na cemu Wink

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
igy88

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sub Apr 20, 2013 12:40 pm

juhuuuuuu.. Smile ima li za mene neka semenka? Smile pozdraav
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sub Apr 20, 2013 6:33 pm

Ima ima Very Happy Javi mi se u privatnoj poruci sa podacima.

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Čet Maj 16, 2013 4:15 pm

P.S. zamolila bih sve koji su dobili semenke od Filipa da podele sa nama slike svojih mezimaca lol! Da vidimo " ko je ovde sasvim potpuno , sasvim najbolji dasa..."
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Čet Maj 16, 2013 4:40 pm

ninana ::

... lol! Da vidimo " ko je ovde sasvim potpuno , sasvim najbolji dasa..."

Hahahahahahahahahaha, tu nema diskusije... Very Happy

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sub Maj 18, 2013 8:45 pm

Dragi clanovi i gosti foruma, obavestavam vas da je akcija poklanjanja semena ZAVRSENA!

Akcija je, ne mogu reci, u potpunosti uspela zbog neazurnosti i neposlusnosti pojedinih clanova, koji su "uzeli" semenke i vise se nikada nisu pojavili. Imao sam dobru volju da vas usrecim semenom palmica, ali zbog ovakvog ponasanja cu razmisliti da li cu u narednom periodu organizovati nesto slicno. Sa druge strane, zahvaljujem se svim aktivnim clanovima foruma i clanovima koji su ucestvovali u akciji i ucinili da palma.forumotion zazivi. Smile

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zlatko

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Uto Sep 17, 2013 11:57 am

Filipe, moze li se razviti palma iz semena urme? Ja sam ozilio nekoliko semenki urme pre tri-cetiri godine ali razvila su se po 2-lista i to stoji niti propada niti se razvija.
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Uto Sep 17, 2013 8:42 pm

Svakako da moze, kao iz bilo kog drugog semena palme. Ne znam u kakvim uslovima rastu kada toliko sporo napreduju. Preko zime ih drzi u negrejanoj prostoriji, samo pazi da ne izmrznu. Na prolece ih presadi u neku dublju saksiju, promeni zemlju i trebalo bi da krenu.

Ranije dok sam sejao urme, secam se da su razvijale prave peraste listove krajem druge i tokom trece godine.

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zlatko

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Sep 18, 2013 7:29 am

Hvala Filipe. Da li mislis da od urme moze sa se razvije lepa palma, ili bi trebalo odustati od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Sep 18, 2013 7:35 am

Sigurno da moze. Po meni je bolje sejati phoenix canariensis jer su medjusobno dosta slicne po izgledu, akanarka daleko brze raste, lakse se uzgaja... Ali ne treba odustati ni od dactylifere (urmine palme) ako ste je vec posejali. Wink

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zlatko

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Sep 18, 2013 7:45 am

Imas li mozda informaciju gde i kako se moze nabaviti phoenix canariensis i akanarka.
Nazad na vrh Ići dole
Zlatko

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Sep 18, 2013 10:01 am

Filipe, sada sam prema tvojim uputstvima uzeo da presadim palmu. Video sam da je koren zdrav i jak, vidi se i da je zemlja bila dobra i rastresita, ali su listovi jadni. Ima tri listica od oko 20 cm i to tako stoji od prosle godine, niti propada niti napreduje. Vrhovi listova su se osusili. Molim te za jos saveta, jer mi se cini da biljka moze da se razvije ako ima zdrav i razvijen korenov sistem.
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Sep 18, 2013 6:17 pm

Phoenix canariensis i kanarka je jedno te isto. Imam mladih klijanac za prodaju, uskoro cu postaviti oglas ovde na forumu.

Presadjivanje si trebao da odlozis za prolece ali ajd`. Nadam se da si je presadio u novu/svezu zemlju. Sada je iznesi napolje, barem jos koji dan dok ne zahladni. Onda ces je uneti u negrejanu prostoriju gde se temperatura ne spusta ispod 0, povremeno zalivas ( da zemlja bude blago vlazna, nikako natopljena) i cekas prolece. Na prolece (nikako ranije) ces krenuti sa blagom prihranom, obavezno ces je izneti iz kuce u dovoriste i to bi bilo to.

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zlatko

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Čet Sep 19, 2013 7:05 am

Hvala Filipe. Mada ja zivim u stanu i to ce biti malo komplikovano da se izvede, ali videcu da nesto improvizujem.
Nazad na vrh Ići dole
Zoka_86

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Sre Jul 08, 2015 9:02 pm

Ja sam se sad ulogovala ...reci mi molim te uma li i za mene koja semanka?
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Pet Jul 10, 2015 7:17 pm

Procitajte nekoliko postova iznad! Niste procitali ni postove sa ove stranice, a raspitujete se da li se dobija nesto. Twisted Evil

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zoka_86

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   Pet Jul 10, 2015 8:30 pm

Fulipe ja sam procitala oglas da poklanja semana palme,ulogovala se i postavila pitanje.Sa kojim razlogom i pravom ti mene napadas?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi   

Nazad na vrh Ići dole

Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FoRuM O PALMAMA :: Palme :: Mali oglasi-
Skoči na: