FoRuM O PALMAMA

SVE O UZGAJANJU PALMI NA JEDNOM MESTU ;)

PrijemRegistruj sePristupi
SPONZOR FORUMA
berzabiljaka.rs
Zadnje teme
» Howea ?
Sub Apr 08, 2017 6:44 pm od Deameus

» sadnja palmi
Čet Sep 22, 2016 10:25 am od nzivanovic

» Prodaja semena i sadnica palmi
Pet Nov 13, 2015 10:50 pm od AlekLO

» Isklijavanje/sejanje semena
Pon Okt 26, 2015 10:04 pm od nzivanovic

» Nudim - trazim
Pet Sep 04, 2015 9:59 am od nzivanovic

» Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi
Ned Jul 12, 2015 1:56 pm od Filip

» Presadjivanje palmi
Uto Jun 09, 2015 1:26 am od amel

» cycas
Sre Jan 28, 2015 10:31 pm od Filip

» Sabal minor
Sub Nov 01, 2014 3:13 pm od janci

facebook ;)
Potražite nas na fejsu pod istim imenom i lajkujte ili se prudružite istoimenoj grupi "Palma.forumotion - Forum o palmama" ---------- www.facebook.com/palma.forumotion

Delite | 

Pomoc

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
raziel84bg

PočaljiNaslov: pomoc   Ned Maj 27, 2012 3:56 pm

Dobio sam ovu palmu na poklon. Ne mogu naci nista o njoj jer mi ne lici ni na jednu koju vidim. Slicna jeste ali meni ne i ista. Zanima me kako da joj pomognem da se oporavi. ne raste ni malo kod mene je dva meseca. Jedan list je krenuo i stao i ne mrda. kakve uslove da joj pruzim da uziva. unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Maj 27, 2012 6:57 pm

Rekao bih da je ovo Livingstonia samo ne znam tacno koja, pomocice mi Scalar. Promeni joj zemlju. Saksija mi se cini ok, ne treba veca. Kada je presadis izbaci je napolje na sunce, u pocetku nemoj da bude na suncu tokom celog dana. Zalivaj po potrebi, kada se zemlja prosusi. Smesu zemlje mozes napraviti od 40% zemlja za cvece, 20% sumska zemlja (nju stavljam u supstrat jer se ta zemlja brze susis od klasicne kupovne pa nema sanse za truljenje korena), 20% zemlja iz krticnjaka ili baste a onih 20% pesak, lomljena cigla, sitniji sljunak. Ako zivis u stanu i nemas sve ovo onda jednostavni kupi zemlju za cvece i dodaj peska ili sitnijeg sljunka. Scalar reci svoje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.berzabiljaka.rs
raziel84bg

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Maj 27, 2012 8:49 pm

E hvala odmah cu sutra da menjam zemlju po tvom receptu.nadam se da nece da joj kodi cimanje.:-)
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Uto Maj 29, 2012 1:55 pm

Nece joj nista faliti. U sustini bolje da joj promenis zemlju, ako vec ne valja, i malo prodrmas koren nego da propadne u toj u kojoj je.
Nazad na vrh Ići dole
Miloš94
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Pomoc   Ned Dec 16, 2012 7:54 pm

Razmisljam uskoro naruciti semenke nekih palmi sa rarepalmseeds-a. Interesuje me da li ce semenkama nesto faliti, posto je napolju veoma hladno a putovace duze vreme? Question
Nazad na vrh Ići dole
AlekLO
Clan
Clan

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Dec 16, 2012 8:42 pm

Neće ništa faliti,jer semenke tj paket ide od pošte do pošte.Seme ne provodi dan napolju nego u poštama,,,,bez brige...
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Dec 16, 2012 10:09 pm

Slazem se, nece im nista faliti, bez brige. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Miloš94
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Dec 16, 2012 10:09 pm

Pa ako je takva stvar, ok... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pon Dec 17, 2012 2:11 pm

Kada ti stignu semenke reci jesi li zadovoljan uslugom, kako ti je stiglo, kako si placao i te sitnice oko porucivanja... Cisto da znamo mi ostali ukoliko se odlucimo da porucujemo.

Poslednji izmenio Filip dana Pon Dec 17, 2012 9:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Miloš94
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pon Dec 17, 2012 7:40 pm

Ok, vazi... Wink
Nazad na vrh Ići dole
sale9999

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 12:00 pm

Pozdrav svima.Evo mene opet.Ja za nekih 10-ak dana idem u Susanj na more,pa bih hteo da vas pitam da li tamo ima palmi u divljini kako bih nekoliko poneo kuci?A ako nema,sta mislite da li su sadnice palmi na primorju jeftinije,nego kod nas?Ako budem doneo nesto,obavezno objavljujem slike! Pozdrav i unapred hvala na odgovorima Wink I uzgred,izvinite sto sam promenio tok radnje na ovoj temi :/
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 2:57 pm

Mogu ti reci moja iskustva iz Grcke, jer u Crnoj Gori nisam bio odavno.
Proslog puta sam na moru bio negde pocetkom avgusta. Moglo se naci zrelog semenja, pa cak i malih palmi koje su nikle ili oko maticne biljke ili cak u samoj palmi (supljine izmedju starih listova). Bukvalno sam pocupao te sadnice, doneo ih kuci i vecina se primila. Medjutim, mana je to sto su to palme kod kojih koren zadire duboko i prosto je nemoguce izvaditi je iz zemlje bez ostecenja, zato i kazem da sam ih cupao. Posle su te biljke jako sporo napredovale, bolovale i od tada vise ne vadim palme koje nadjem samonikle, jer nema svrhe. Brze i bolje ce rasti posejana palma nego ta pocupana.

Sto se tice cena, ovde je bagatela, u svakom smislu. Tako sam jedne godine kupio trachycarpus, za neke smesne pare, ne secam se koliko tacno bese. Ali su cene ne samo palmi, vec i ostalih biljaka neverovatno nize nego kod nas, pa je moje misljenje da je tako i u Crnoj Gori. Sutra se vracam iz Grcke, naravno posetio sam i rasadnike :Dkupio sto sta. A gepek pun, ne znam kako cu sve da potrpam. Citrusi visine metar, sa sve plodovima 15e, masline od nekih 70ak cm 2e, masline visine 1m sa plodovima 10e (ja sam pre par godina u jednom nasem rasadniku kupio maslinu za 1600din, mnogo manju nego ovu ovde), washke, kanarke, trachy u zavisnosti od velicine 5-30e, naravno ima i ogromnih za po 100e i vise. Mozda ti nisam previse pomogao jer se u mom primeru radi o Grckoj, ali sigurno i u Crnoj Gori mozes naci tako neki jeftiniji rasadnik jer su to ipak biljke koje su kod njih "domace". Ovde je npr. sadnica sljive 40e, a znate da je kod nas 150din, zato je i kod njih maslina mnogo jeftinija jer je domaca.

Obidji svaki rasadnik koji nadjes, pa ako primetis da su cene nize nego kod nas svakako vredi kupiti neku biljku. Smile

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 2:58 pm

@ Sale9999 nesto se ne secam da li u Susnju ima palmi (ali zato je borova suma prva liga a i masline su ok) poslednji put sam tamo bila pre pet godina i secam se da su u onoj ulici pored plaze prodavali sve i svasta , a mene tada palme nisu interesovale... Ali zato sigurno znam da u Sutomoru ( to ti je pet minuta od Susnja ) na pijaci mozes naci palmice za smesnu cenu. Moja prva kanarka je tamo kupljena . Jedini problem je bila tezina jer su je posadili u neku ilovacu pa sam je jedva "dovukla " kuci .
U starom delu grada , kod luke ( Bar) bilo je ogromnih palmi , pa prosetaj , ako ne nadjes samoniklih palmica , semena sigurno hoces...lol! 
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 3:07 pm

Jos je rano za seme, na zalost. Sad Jedino ako nadjes negde proslogodisnje. Zato i kazem da sam proslog puta na moru bio pocetkom avgusta i bilo je zrelog semena, a sada nema ama bas nigde.

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
sale9999

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 4:35 pm

Ljudi,hvala vam puno.Svaka vam cast na posvecenosti svakom clanu sajta..Stv nemam reci. Very Happy Prosetacu do Sutomora i Bara(ako je toliko blizu koliko ti kazes). Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ninana
Novi clan
Novi clan

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Ned Jul 07, 2013 6:40 pm

@ Sale9999 kad kazem "5 minuta do Sutomora " mislim autobusom (od Susnja do pijace u Sutomoru ) a sto se tice luke Bar do nje ces stici setajuci stazom pored mora za nekih 10-ak minuta , pozzz i dobar provod .
P. S. U Susnju sam jedne godine dozivela najlepse , najvece i najpopasnije talase u zivotu , a poslednji put kada sam tamo bila voda je bila toliko ledena da su svi samo uzivali u pogledu na nju... Izvinite malo me ponelo...Embarassed 
Nazad na vrh Ići dole
sale9999

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pon Jul 08, 2013 8:36 am

Niss geek Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pomoc   

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu