FoRuM O PALMAMA

SVE O UZGAJANJU PALMI NA JEDNOM MESTU ;)

PrijemRegistruj sePristupi
SPONZOR FORUMA
berzabiljaka.rs
Zadnje teme
» Howea ?
Sub Apr 08, 2017 6:44 pm od Deameus

» sadnja palmi
Čet Sep 22, 2016 10:25 am od nzivanovic

» Prodaja semena i sadnica palmi
Pet Nov 13, 2015 10:50 pm od AlekLO

» Isklijavanje/sejanje semena
Pon Okt 26, 2015 10:04 pm od nzivanovic

» Nudim - trazim
Pet Sep 04, 2015 9:59 am od nzivanovic

» Poklanjam/menjam seme vise vrsta palmi
Ned Jul 12, 2015 1:56 pm od Filip

» Presadjivanje palmi
Uto Jun 09, 2015 1:26 am od amel

» cycas
Sre Jan 28, 2015 10:31 pm od Filip

» Sabal minor
Sub Nov 01, 2014 3:13 pm od janci

facebook ;)
Potražite nas na fejsu pod istim imenom i lajkujte ili se prudružite istoimenoj grupi "Palma.forumotion - Forum o palmama" ---------- www.facebook.com/palma.forumotion

Delite | 

Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Stef-bg

PočaljiNaslov: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 11:38 am

Pozdrav svima ja sam novi clan. Imate lepu kolekciju iskustava napisanih ovde i citao sam dosta pa reko da dodam i ja jedno iskustvo koje ce mozda biti zanimljivo ili od pomoci drugima.

Bio sam na putu pre 2 meseca i zapeo naravno da nadjem neke palme pa sam u jednoj prodavnici ugledao prelepe palme, hyophorbe lagenicaulis (bottle palm). Naravno nisam mogao da odolim i kupio sam najmanju koju sam video jer je morala da stane nekako u kofer Very Happy.

Imajuci u vidu da ima jako krute listove koji nisu mogli nikako da se saviju kao kod kanarke morao sam da je osisam i to na "celavo" Very Happy.

Objasnio sam joj da na aerodromu nikola tesla mora da cuti i da se krije da je niko ne provali jer nema vizu i prosla je neopazeno Very Happy.

Evo kako vreme odmice ona lagano nastavlja rast, sporo ali je krenula. Porasla je nekih 10tak cm za mesec dana i ja sam sa time prezadovoljan jer koliko sam procitao jako sporo raste. Kazu 2 do 3 lista godisnje.
Koliko sam citao ona ne trpi niske temperature, raste odlicno u saksiji i zemlja joj stalno mora biti vlazna cega se i pridrzavam.
Takodje kazu da joj je neki maximum rasta oko 3 metra sto cu moci da joj obezbedim tako da se nadam da ce mi ostati u sobi jako dugo.

Ovo je slika palme pre nego sto je osisana:

Hyophorbe lagenicaulis palma je na listi ugrozenih vrsta. U prirodi ih je po nekim clancima ostalo jako malo dok drugi pisu da se vise ne moze naci. Jako je popularna pa kao vrsta opstaje u privatnim posedima.

Dalja iskustva sa njom me tek cekaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
Miloš94
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 2:05 pm

Pozdrav i dobrodosao! Odlicna ti je palma, ako mozes postavi neke novije slike. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 2:30 pm

Miloš94 ::
Pozdrav i dobrodosao! Odlicna ti je palma, ako mozes postavi neke novije slike. Very Happy

Hvala Smile

Na zalost nije vise tako atraktivna jer je osisana skroz. Nikako nije mogla da putuje u koferu cela i ovo je bio jedini nacin. Polako se privikla i gura ovaj jedan list merim je svaka dva dana Very Happy

Evo slike od danas gde je osisana skroz ali kad jednog dana pusti jos listova bice i tih slika (ja se nadam).

Nazad na vrh Ići dole
Miloš94
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 2:56 pm

Interesantno izgleda.. Very Happy Izbacice ona listove do leta pa ce izgledati kao kao pre sisanja. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 3:36 pm

Miloš94 ::
Interesantno izgleda.. :DIzbacice ona listove do leta pa ce izgledati kao kao pre sisanja. Very Happy

Za sada se drzi kao zmaj. Da bas interesantno izgleda, prodavacica u radnji me je ubedjivala da ne kupim jer sam joj rekao da je nosim avionom ali dzaba sve kad sam je video gotovo je bilo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 7:11 pm

Stef-bg, i ja ti želim dobrodošlicu u ovu našu malu zajednicu. Very Happy

Moram prokomentarisati da je palma zaista predivna. Posebno stablo koje je zadivljujuće. Verovatno otud naziv "bottle palm"? Very Happy Obavezno nas u buduće izveštavaj o stanju palme jer stvarno očarava svojim izgledom. Very Happy

PRVA SRPSKA BERZA BILJAKA NA www.berzabiljaka.rs BESPLATNA PRODAJA. POSETITE NAS!

berzabiljaka.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.berzabiljaka.rs
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Sre Jan 22, 2014 7:18 pm

Hvala na dobrodoslici i hvala vama sto ste ulozili trud da napravite forum i odrzavate ga. Zahvaljujuci vama svi imamo priliku da podelimo iskustva.

Trudicu se da upotpunim sadrzaj kad imam nesto zanimljivo, u ovoj situaciji imam palmu koja je prosla odredjeni "tretman" i jako se brzo adaptira po ovome sto trenutno vidim. Mozda se neko odluci za istu palmu i eto mu mog iskustva Smile.

Imam i 3 kanarke i 2 cycasa i par drugih pa kad budem imao nesto zanimljivo da dodam o njima bice napisano Smile
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Čet Jan 30, 2014 1:14 pm

Zanimljivo kako izgleda novi list koji raste. Pola je zelen a pola neke tamno bordo boje.

Inace ova palma bi trebalo da nakon 5 6 godina izgubi bordo boju i postane zelena. Prodavacica mi je rekla da ce uvek biti crvenkasto bordo boje boje ali posto ima mnogo razlicitih informacija na netu znacu sta je istina tek kad prodje taj period Very Happy

Danas sam je slikao da podelim malo iskustvo. Inace svaka joj cast iako je zima ona kod mene u sobi gura li gura ovaj list. Temperatura je uglavnom oko 20c i dobija dosta svetlosti od krovnih prozora.

Nazad na vrh Ići dole
AlekLO
Clan
Clan

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Pon Feb 24, 2014 3:48 am

veoma lepa palma....
Nazad na vrh Ići dole
jelenastanic

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Uto Mar 04, 2014 8:57 am

Postovani,

Da li mi mozete pomoci i reci gde mogu da kupim bottle palm sadnicu ili seme?

Bila bih vam jako zahvalna na pomoci.

Unapred zahvalna.

Jelena.
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Uto Mar 04, 2014 9:48 am

Pozdrav i dobro dosla na forum Smile. Ne poznajem nikoga u Srbiji koji ima semena niti sadnice ja sam ovu doneo iz inostranstva. Moguce da je imaju ljudi ali nisam video da je neko pisao na internetu.

Nasao sam neki sajt koji pise da ima semena ali ja nikada nista od njih nisam kupio tako da ne znam ni koliko je sveze seme nit ista.

http://seedrack.com/palmseeds.html?gclid=CJ3f9OHK-LwCFWjpwgodtWMAtQ
Malo samo scrolujte dole negde cini mi se da je 11 od vrha na spisku.

Pise da je kesica skoro 5$ sa 10 semena sto stvarno nije skupo. Najbolje bi bilo da ili kontaktirate njih ili potrazite jos po guglu jos neke i raspitate se da li salju u Srbiju, koji je nacin placanja i koliko su sveze semenke Smile
Nazad na vrh Ići dole
jelenastanic

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Uto Mar 04, 2014 10:16 am

Hvala vam puno na odgovoru, smernici i dobro doslici Smile

Javicu vam kako sam prosla u potrazi.

V pozz i sve najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Stef-bg

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   Uto Mar 04, 2014 10:34 am

Super, srecno i jedva cekam da cujem iskustvo. Bilo bi dobro i da procitate neko uputstvo za isklijavanje. Ima ih ovde na forumu a ima i na stranim sajtovima koji su pisali kako su isklijavali seme od ove palme konkretno. Cini mi se da su bas razlicita iskustva. Nekome su semena isklijala za 3 meseca nekome za 5 a koliko se secam jedan je na pisao da mu je isklijalo za mesec ipo Smile

Pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)   

Nazad na vrh Ići dole

Hyophorbe lagenicaulis (bottle palm)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FoRuM O PALMAMA :: Palme :: Vrste palmi-
Skoči na: